KONST / Litografier / Färglitografi 8616715
nr 861 6715
Hilding Linnqvist
(1891-1984), Sverige
Färglitografi, Hilding Linnqvist (1891-1984), stilleben, 131/300, signerad, 66x39
Hilding Linnqvist, född 1891 i Stockholm, död 1984, svensk målare och teaterdekoratör.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 25 november 2013
kl 19:45:39
23/11 09:51:29
23/11 18:33:40
350 kr
Hilding Linnqvist
Läs mer om Hilding Linnqvist